22 LATA 

DOŚWIADCZENIA 

186 FIRM

12.000 GODZIN 
SZKOLEŃ I KONSULTACJI

 Przez wiele lat byłem agentem i menadżerem zespołu w firmie ubezpieczeniowej, przez cały okres współpracy przynależałem do „Klubu Lidera” zrzeszającego najlepiej sprzedających w firmie

 Jako menadżer zarządzałem grupą ponad stu doradców w firmie sprzedającej ubezpieczenia

 Od września 2000 r. prowadzę działania konsultingowe i szkolenia dla firm ubezpieczeniowych

 Od 2004 roku posiadam międzynarodowy certyfikat International Coach ICC

 Jestem autorem książek: „Jak Ugryźć Klienta Biznesowego” i „Bądź Liderem Albo Odejdź”

 Redaguję rubrykę szkoleń i rozwoju w Dzienniku Ubezpieczeniowym, regularnie pisze artykuły do Gazety Ubezpieczeniowej

 Prowadzę pierwszego w Polsce bloga edukacyjnego dla branży ubezpieczeniowej – BiznesUbezpieczeniowy.pl

REKOMENDACJE

JAK SKUTECZNIE POSZUKIWAĆ KLIENTÓW I UMAWIAĆ SPOTKANIA HANDLOWE, to kolejne szkolenie z Adamem Kubickim, które przyczyniło się do wzrostu sprzedaży. To szkolenie, które całkowicie zmienia nastawienie do pozyskiwania rekomendacji. Nie możliwe staje się możliwym !

Przedstawiciele zobaczyli, uwierzyli i zwyciężyli, bo każdy z nich po zakończeniu warsztatów miał nawet po kilkadziesiąt kontaktów, nie tylko od Klientów ale także od dalszych lub bliższych znajomych. To kolejny przykład jak dobrze przygotowany warsztatowo i posiadający duże doświadczenie szkoleniowe Trener „może zdziałać cuda”.

To nie przypadek, że wszystkie szkolenia Adama cieszą się tak dużą popularnością, bo efekty po szkoleniowe jakich doświadczyłam ja i członkowie moich zespołów są rewelacyjne !

Adam, wielkie gratulacje i proszę o więcej, czyli kolejne Twoje pomysły na nowe tematy szkoleń. Warsztaty z Tobą to wielka doza entuzjazmu, od której zawsze musi się zacząć sprzedaż. Wszystkim gorąco ten warsztat polecam,

Alicja Pahl
Dyrektor Oddziału
ING Usługi Finansowe

Chciałbym Wam zarekomendować szkolenia Adama Kubickiego. W czerwcu przeprowadziliśmy dwa szkolenia z Adamem. Jedno typowo motywujące i drugie praktyczne – pobieranie poleceń przez telefon i umawianie spotkań z uzyskanych poleceń.

W pierwszym uczestniczyło całe biuro Warszawa 4 razem z Warszawa 2 – mieliśmy doskonały feedback od Specjalistów. Drugie szkolenie zorganizowałem w swoim biurze dla 20 Specjalistów. Podczas tego szkolenia pozyskano ok. 400 poleceń i umówiono kilkanaście spotkań. Oba szkolenia gorąco polecam!

Stanisław Oleksiuk
Dyrektor Biura Sprzedaży
Grupa AEGON Polska

Chciałbym polecić warsztaty Pana Adama Kubickiego dotyczące pozyskiwania rekomendacji i umawiania spotkań handlowych. Oprócz wzmocnienia nastawienia uczestników i treningu kilku technik zajęcia przyniosły ponad 1500 rekomendacji uzyskanych przez telefon (20 osobowa grupa) i wzrost wyniku sprzedażowego w kolejnym miesiącu o 100% (430 tysięcy zebranej urocznionej składki).

Artur Długosz
Dyrektor Biura Sprzedaży Kraków
Grupa AEGON Polska

Pana Adama Kubickiego miałem przyjemność poznać podczas pracy w Avivie. Jak ważne jest uzyskanie rekomendacji wie każdy, kto pracował w branży ubezpieczeń życiowych. Podczas szkolenia w sposób praktyczny zademonstrował sposób proszenia o polecenia. Ponadto służył wsparciem i pomocą wszystkim agentom, którzy obawiali się telefonować i odważnie działać.

W pamięć zapadło mi jego motto, które nam powtarzał przed sesją telefoniczną : "co się może stać ? " Do dziś jest to i moje hasło, które powtarzam sobie w chwilach, gdy nie mam ochoty telefonować. Szczerze polecam Adama Kubickiego jako profesjonalistę i doskonałego praktyka!

Karol Ołówek 
BDM

Zawsze byłem zadowolony z Jego usług. Osoby którym polecałem Adama nigdy nie miały zastrzeżeń do Jego pracy. Doskonały warsztat trenerski. Z całą odpowiedzialnością POLECAM szkolenia Adama Kubickiego. Szczerze polecam!

Robert Konieczny
Experienced Sales Director with Russian, Lithuanian, Ukrainian.

I had the opportunity to participate in one of the trainings run by Adam. I admire the way he transfers his positive energy to trainees and makes people aware of things that are obvious but not seen that easily. Adam gets my highest recommendation as couch.

Olga Biernacka Pricing Team Supervisor

Adam Kubicki – temat jak rzeka Nil. Rozpoczynając swoją przygodę z branżą ubezpieczeniowo-finansową w 2003 roku miałem to szczęście, że trafiłem na szkolenia do Adama, którego energia, wiedza i wizja umocniły mnie w słuszności dokonanego wyboru .

Przez te 14 lat przeszedłem ścieżkę od agenta, menadżera zespołu, po dyrektora oddziału. Odbyłem dziesiątki szkoleń z różnymi szkoleniowcami. Jednak to Adama traktuję jako swojego Mentora, który przekazał mi wiedzę, umiejętności i zawsze służył dobrą radą, a także potrafił postawić mi właściwe pytania dzięki którym osiągnąłem bardzo dużo. 

Jeśli jesteś osobą, która działa w naszej branży albo stawia pierwsze kroki i masz cel, zachęcam skorzystaj z tego bogactwa wiedzy jaką posiada Adam !!!

Marek Chmiel
Dyrektor Oddziału
Nationale-Nederlanden

Wielokrotnie brałem udział w szkoleniach Adama. Zarówno dedykowanych mnie jak i moim podwładnym na różnych poziomach: od sprzedażowego do menedżerskiego. Na uznanie zasługuje duża wiedza merytoryczna oraz ciekawa forma przekazu i umiejętność aktywizowania uczestników szkolenia.

Profesjonalny przebieg zajęć, dobre tempo, wysokie umiejętności trenerskie oraz szeroka wiedza, połączone ze zdolnościami motywacyjnymi były świetnym impulsem aktywizującym naszych pracowników. Szkolenia prowadzone przez Adama Kubickiego to kilka godzin rozrywki i zabawy, jednocześnie przy niesamowitej efektywności.

Poprawa wyników jest gwarantowana. Zdecydowanie polecam Adama i mam nadzieję w przyszłości jeszcze wielokrotnie korzystać z jego usług.

Jacek Wełpa
Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Sprzedaży
PKO BP BANKOWY PTE S.A.

Szanowni Państwo.
Adama Kubickiego znam od kilku ładnych lat. Poznałam go podczas jednego ze szkoleń Hestii organizowanych przez Sopocką Akademie Biznesu dla właścicieli najlepszych agencji ubezpieczeniowych. W wewnętrznym rankingu nas agentów, biorących udział w całym cyklu szkoleń, spośród kilku trenerów to właśnie Adam zajął zaszczytne pierwsze miejsce.
Co o tym zadecydowało ?

Po pierwsze to nie tuzinkowy człowiek, z pasją i entuzjazmem podchodzący do życia i własnej pracy. Ma w sobie tyle energii, że na Jego zajęciach nie sposób jest zasnąć, nawet kawy nie trzeba pić. Zdecydowanie jest sobą !

Wyraża swoje emocje w sposób nieskrępowany i naturalny łatwo tym zachęcając uczestników do otwartości i szczerej rozmowy. Podpiera się barwnymi przykładami z życia naszej branży, przez co staje się wiarygodny i bliski słuchaczom.

W tym roku zaprosiłam Adama z cyklem szkoleń do mojej agencji. Celem było zwiększenie sprzedaży rozumianej nie jako wypisywanie większej liczby polis klientom, ale wzbudzenie w Klientach świadomości różnorodnych potrzeb ubezpieczeniowych skutkujących dokupowaniem nowych ryzyk, zmiana postaw i myślenia pracowników i moja.
Dziś myślę, dziś wiem, że szkolenie z Adamem dla mojego zespołu było najlepszą inwestycją ostatnich lat.

Dzięki tym ukierunkowanym spotkaniom ja sama lepiej poznałam swoich ludzi. Dowiedziałam się, jakie mam typy osobowości do zagospodarowania, jak z nimi pracować, jak najlepiej motywować.

Razem z pracownikami również określiliśmy niesamowicie ważny – katalog wartości naszej firmy. To było niesamowite, bo wszyscy jak jeden mąż poczuli się prawdziwym zespołem, a nie tylko grupa pracowniczą. Pomogło nam to w integracji i określeniu jasnych zasad przy rozwiązywaniu problemów, odwołujemy się wtedy do naszych wartości. Daje to potężne poczucie bezpieczeństwa. Zachęcam, spróbujcie !


Najlepszy efekt po kilku zespołowych spotkaniach z całą pewnością dały indywidualne rozmowy coachingowe z każdym z pracowników. Wspólne wytyczenie celów, szukanie metod osiągania sukcesu odpowiadającego indywidualnym cechom osobowości – na prawdę kawał dobrej roboty i inspiracji dla każdego z nich. Po spotkaniach z Adamem pracownicy wychodzili z poczuciem startu nowego życia!

Ale żeby nie było…
Adam podczas takiego szkolenia pracuje nie tylko z samym zespołem, ale również z szefem. Tu również jest konkretny teren do uporządkowania. Sam jako trener i coach ma niezwykły talent do błyskawicznego analizowania przyczyn braku sukcesów, jakich byśmy oczekiwali, doprowadza nas samych do ich odkrycia, by potem wspólnie rysować nie tylko kierunek działania, ale wypełnić i urealnić wszystkie nasze SMARTy.

Oczywiście co sami dalej z tym zrobimy, zależy wyłącznie od nas – plan działania i narzędzia już mamy:)
Mój zespół małymi krokami zgodnie z metodą Kaizen z wypisywaczy polis staje się zespołem doradców i sprzedawców ubezpieczeń. Co ciekawe wcześniejsze moje próby osiągnięcia tego efektu kończyły się porażka. Teraz moi pracownicy sami chętnie doradzają klientom, mając przy tym dużo satysfakcji.
Ja dzięki szkoleniom z Adamem staje się uważniejszym szefem i mam ogromną frajdę ze zbudowania i prowadzenia własnej firmy – a przede wszystkim jej wartości, których obrazem jest mój zespół i moi klienci.

W życiu nie łatwo jest mówić o porażkach, nieradzeniu sobie i własnych biznesowych słabościach – łatwiej nam idzie wytykanie czyichś.
Szukanie w sobie motywacji do nieustannej walki, planowanie, szukanie nowych rozwiązań – nie dla wszystkich jest łatwe. Szukamy wtedy inspiracji, dobrej biznesowej lektury, doświadczonego i mądrego rozmówcy, albo jeszcze prościej gdzie mamy co najmniej trzy w jednym - Adam Kubickiego !!!

Z całego serca polecam !

Ewa Zakrzewska
Prezes Zarządu TPU Sp z o o

We wrześniu 2017 roku uczestniczyliśmy w szkoleniu Adama Kubickiego „Jak ugryźć klienta biznesowego”. Uczestnikami byli najlepsi konsultanci i liderzy sprzedaży firmy Prudential  z Oddziałów Lublin i Warszawa.

Wybraliśmy taki temat szkolenia, ponieważ nasi sprzedawcy mają wieloletnie doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń na życie oraz pracy z klientem biznesowym i klientem zamożnym. W zakres szkolenia wchodziły zagadnienia  związane z różną formą prawną prowadzonych firm, co się dzieje w przypadku śmierci właściciela lub wspólnika i jakie konsekwencje  ponoszą spadkobiercy, czyli skupiliśmy się nad tym dlaczego przedsiębiorca powinien mieć ubezpieczenie na życie.

Forma szkolenia to warsztat, wymiana informacji z faktycznych spotkań z klientami, argumenty – korzyści dla przedsiębiorcy, którzy skorzystają z naszych rozwiązań. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, ze szkolenie daje możliwość przećwiczenia w postaci scenek, nie tylko „co” ale również, a może przede wszystkim  „jak” powinniśmy rozmawiać  z klientem. Nie pouczamy, nie monologujemy, nie straszymy , ale pytamy, pytamy,  pytamy…, a to trzeba umieć robić. To szkolenie pokazało, że wielu z nas jest merytorycznie ekspertami , ale wciąż brakuje nam umiejętności rozmowy z klientem, wykorzystania w odpowiedni sposób emocji klienta.

Adam Kubicki jako trener jest autorytetem dla uczestników szkolenia z dwóch powodów: po pierwsze forma prowadzenia zajęć jest bardzo energetyczna, a po drugie jest praktykiem, opowiada o konkretnych klientach, konkretnych rozmowach, problemach klientów i  dlaczego dane spotkanie miało taki a nie inny finał. Uczestnicy szkolenia wystawili bardzo wysoką ocenę temu szkoleniu, wręcz były opinie, że było ta najlepsze szkolenie w  ich zawodowej karierze.

Małgorzata Woźniak
Business Development Manager
PRUDENTIAL

Współpracowałem Panem Adamem Kubickim. Jest to osoba godna polecenia. Szkolenia które były przeprowadzane są prowadzone w sposób praktyczny angażują  przedstawicieli w cały proces szkolenia.

Najważniejsze ze po szkoleniu ludzie uczestniczący w szkoleniu stosują metody i praktyki przedstawione na szkoleniu co przynosi wymierne efekty w procesie sprzedażowym. Jako Dyrektor oddziału rekomenduję i polecam szkolenia prowadzone przez Pana Adama Kubickiego.

Grzegorz Platokos
Dyrektor Oddziału
ING Usługi Finansowe S.A.

Szkolenia bardzo dobrze odbierane przez uczestników. Bardzo dobry kontakt z prowadzącym. Trener wprowadza innowacyjne rozwiązania problemów, z jakimi stykają się uczestnicy szkoleń. Zajęcia są pełne ekspresji, szkoleniowiec o wielkiej charyzmie i wielkiej umiejętności zaangażowania w proces szkoleń uczestników. Proponowane przez trenera rozwiązania są pomocne zarówno w procesie sprzedaży jak i zarządzania.

Violetta Iwińska
Dyrektor Oddziału Słupsk
HDI-Gerling Życie TU S.A.

Jeśli nie jesteś zainteresowany nudą i tradycjonalizmem szkoleniowym, a zależy Ci na innowacyjności, na nowym spojrzeniu na szarą rzeczywistość, na zmianie podejścia i uaktywnienia nowych pokładów swoich oraz swoich współpracowników ukrytych możliwości... zapraszam na szkolenia do Adama Kubickiego.

Marzena Spaniał
Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Wypadkowych
Metlife Amplico

Adam jest osobą, która znajduje klucz do każdego. Jego szkolenia prowadzone są w formie warsztatu co powoduje, że każdy uczestnik ma możliwość sprawdzenia się. Nie ma chwili podczas nich by ktokolwiek chciał wyłączyć się z niego.

Nie ma nic skuteczniejszego niż prowadzenie szkolenia przez praktyka. Osobiście sprawdziłam jego polecanie metody pracy i są naprawdę skuteczne. Zatem jeśli ktokolwiek szuka wewnętrznego pobudzenia do pracy, skutecznych sposobów podniesienia swojej efektywności - z pewnością powinien jak najszybciej znaleźć się na szkoleniu Adama Kubickiego. Szczerze polecam!

Katarzyna Gutowska Właściciel firmy Finance Care

Szkolenia Adama są dynamiczne NIE TRWAJĄ TYLKO SIĘ DZIEJĄ To są treningi. Adam prowadzi je z takim przekonaniem i pasją, że każdy „leci pełną parą”, bo w tej atmosferze inaczej po prostu się nie da. I tak jest na każdych zajęciach. Wiem na pewno, bo uczestniczyłem w dwóch treningach – jeden dotyczył pozyskiwania referencji i umawiania spotkań, a drugi negocjacji z klientem i rozmów handlowych.

Tak jedno jak i drugie wykonuję w swojej pracy na co dzień, więc nie ukrywam –uczucia miałem mieszane, na zasadzie „a cóż tu jeszcze można…”. Okazało się, że można i to bardzo dużo. Przećwiczyłem z Adamem nowe sposoby podejścia do obu tematów. –Odkrył we mnie możliwości, (żeby nie powiedzieć talenty), o które zupełnie siebie nie podejrzewałem, ale jednocześnie pokazał obszary nad którymi powinienem mocno popracować.

I nie zostałem z tym „na pastwisku losu”. Przez kolejny tydzień pracowałem – „w temacie” już po swojemu, ale CODZIENNIE omawiałem swoje dokonania z Adamem i NA BIEŻĄCO USTALALIŚMY CO DALEJ, JAK I DLACZEGO. Nadal jesteśmy w kontakcie i gdy złapie mnie zawodowa czkawka lub zadyszka – dzwonię do Adama, który wysłucha, ale nie współczuje tylko daje kopa do działania. I oto przecież chodzi.

Jeśli chcecie poprawić swoją zawodową kondycję – polecam trening z Adamem TO ISTNA „SIŁOWNIA BIZNESU” – spróbujcie choć raz, a na pewno nie będziecie żałować.

Mateusz Sokół
Prokurent w Lorem Pro Sp. z o.o.

Spotkanie z Adamem uświadomiło nasz zespół, że tylko zaplanowane działania konsekwentnie realizowane przez managera i doradców są w stanie zapewnić sukces w postaci efektywniejszej sprzedaży. Potwierdziliśmy w praktyce założenia Adama, że metoda małych kroków jest najskuteczniejsza w procesie wdrażania nowych technik sprzedażowych.

Na efekty nie trzeba było długo czekać, już po 2 tygodniach systematycznej pracy można było zauważyć wzrost  sprzedaży. Oby tak dalej. Dzięki Adam- „ Ty Obdzieraczu”(nie bez powodu tak Cię nazywają) za wspólne warsztaty.

Tomasz Mużyło
Grupa Doradcza ATM

Adam Kubicki – marka w sama w sobie.

Gdy mówię Adam Kubicki to staje się wszystko jasne. Jakość usług.

Gorąco polecam tę Markę, bo jakość działania jest sprawdzona w wielu projektach. Każdy z projektów był przeprowadzony zgodnie z postawionymi oczekiwaniami, a te nie były standardowe. Końcowe rezultaty pozwalają na wystawienie najwyższej oceny za pracę Adama z grupami menedżerów i handlowców.

Z mojej perspektywy Adam zawsze jest gotowy na realizację nowych pomysłów, nawet tych, które łamią dotychczasowe standardy pracy z uczestnikami warsztatów i szkoleń, a w czasach w których zmiany są jedyną stałą rzeczą to cenna cecha projektów prowadzonych przez Adama.

Adam tak trzymaj, nasza branża potrzebuje coraz bardziej takich, jak TY profesjonalistów.

Mirosław Gajdek
Departament Sprzedaży – Sieć Agencyjna
Uniqa